Blog > Komentarze do wpisu
Jakie diody kupić?

Czas pracy diody LED zawiera się pomiędzy 25 a 100 tysiącami godzin efektywnego świecenia. Są to jednak dane laboratoryjne. Rzeczywiste warunki pracy mogą ten czas dość istotnie skrócić. Dlatego przyjmuje się, że światła do jazdy dziennej mogą pracować ok. 10 tys godzin. Dodatkowo czas pracy lampy może skutecznie skrócić słaba jakość jej wykonania. Wszelkiego rodzaju nieszczelności lub brak efektywnego odprowadzenia ciepła może spowodować jej trwałe uszkodzenie.
Niektóre dostępne na naszym rynku lampy do jazdy dziennej (nawet te z homologacją) mogą nie spełniać norm określonych przez Regulamin 87, na przykład co do jasności emitowanego światła. Zdaża się również, że lampy nie nie są hermetyczne... Nie będzie zatem odkrywczym stwierdzenie, że tylko lampy wysokiej jakości zapewniają oszczędności i bezpieczną jazdę w dzień.

Ten tydzień raczej przejdzie nam na wałkowaniu informacji o świałach. Ale mamy nadzieję, że was to nie zanudza,a nawet może kogoś interesuje.

Temat świateł jest dość obszerny, a o każdej rzeczy chcielibyśmy wam opowiedzieć w miarę obszernie, tak więc wracając już dokładnie do tematu:

Jakie diody kupić? Jednym z ważniejszych elementów na jakie trzeba zwrócić uwagę jest czas pracy. Czas pracy diody LED zawiera się pomiędzy 25 a 100 tysiącami godzin efektywnego świecenia. Jak to jednak z danymi bywa są to dane laboratoryjne. Rzeczywiste warunki pracy mogą ten czas dość istotnie skrócić. Dlatego przyjmuje się, że światła do jazdy dziennej mogą pracować ok. 10 tys godzin. Dodatkowo czas pracy lampy może skutecznie skrócić słaba jakość jej wykonania. Wszelkiego rodzaju nieszczelności lub brak efektywnego odprowadzenia ciepła mogą spowodować jej trwałe uszkodzenie.

Niektóre dostępne na naszym rynku lampy do jazdy dziennej (nawet te z homologacją) mogą nie spełniać norm określonych przez Regulamin 87 EKG ONZ(Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych), na przykład co do jasności emitowanego światła. Zdaża się również, że lampy nie nie są hermetyczne... Nie będzie zatem odkrywczym stwierdzenie, że tylko lampy wysokiej jakości zapewniają oszczędności i bezpieczną jazdę w dzień.

środa, 09 marca 2011, carsdetails

Polecane wpisy